Sofy i fotele

Aranżacja dziennego pokoju wymaga dużego zaangażowania oraz pomysłowości. Aby nasz salon wyglądał elegancko koniecznie należy wybrać piękne, dekoracyjne meble. Niepowtarzalny wystój zapewnią ekskluzywne sofy i fotele. Meble do salonu służą na co dzień do wypoczynku po ciężkim dniu, dlatego watro zadbać, aby były one wygodne. W pokoju dziennym zwykle przyjmujemy również gości, zatem jeśli chcemy wywołać na nich niesamowite wrażenie oraz sprawić, aby po wizycie czuli się zadowoleni, musimy wybrać ciekawe oraz modne meble.

Sofy oraz fotele do salonu powinny być dobrane z gustem, odpowiednio dostosowane do stylu pomieszczenia. Dlatego tak istotny jest dobór ciekawej tapicerki. Obicie mebli salonowych powinno być jednakowe, tak aby ze sobą nie kontrastowało. W ofercie sklepów meblowych mamy do wyboru całą gamę kolorów oraz faktur materiałów, z których wykonana jest tapicerka. Jeśli zależy ci na funkcjonalności powinieneś wybrać odcień, który nie będzie się brudził, na przykład brązowy. Kolor obicia koniecznie powinien współgrać z kolorem ścian oraz dekoracji. Dla osób, które często zmieniają wystrój wnętrza polecane jest obicie w kolorach uniwersalnych takich jak beże. Bardzo modne są obecnie zestawienia kontrastowe, dlatego też jeśli decydujesz się na chłodny odcień ścian, na przykład zielony możesz pozwolić sobie na sofę w kolorze czerwonym. Możesz też wybrać obicie dwukolorowe – jasny przód oraz ciemne boki. Dostępne są również materiały z różną fakturą: desenie w koła, w pasy, w trójkąty czy kwadraty, jednakże najbardziej modna jest jednolita tapicerka.  Kolor tapicerki wcale nie musi być jednak zobowiązujący, ponieważ mamy możliwość jej zmiany z w zależności od naszych aktualnych upodobań.

Bardzo szykowne oraz funkcjonalne są skórzane sofy i fotele. Wyglądają one elegancko i pasują do każdego wystroju pomieszczenia. Niezależnie od tego jaki styl pokoju wybierzesz, meble skórzane będą znakomicie komponowały się z każdym wnętrzem, zarówno w stylu klasyczny, retro jak w nowoczesnym. Ponadto są praktyczne w użytkowaniu, ponieważ łatwo zmyć z nich wszelkie zanieczyszczenia. Jeśli jednak nie stać cię na ekskluzywny wypoczynek skórzany, możesz zdecydować się na skóropodobne obicie. Istotne jest również wykończenie skórzanej sofy lub fotela. Ze skórą najlepiej komponuje się drewno, które może być wzbogacone w dodatkowe żłobienia.