Stoły i krzesła

Symbolem każdej szczęśliwej rodziny jest stół. Właśnie przy nim gromadzimy się na wszystkich rodzinnych uroczystościach, aby wspólnie świętować ważne wydarzenia. Stół służy również do codziennego użytku, kiedy podczas śniadań, obiadów i kolacji rodzina spożywa wspólne posiłki. Dlatego też można uznać, iż stół stanowi spoiwo rodziny, świadcząc o jego harmonii. Kiedy wprowadzamy się do domu lub do mieszkania w pierwszej kolejności myślimy o stole z krzesłami oraz o jego usytuowaniu. Stół możemy umieścić w kilku miejscach w domu, przede wszystkim w kuchni, w jadalni oraz w salonie.

Dobór stołu uzależniony jest od jego przeznaczenia. Stół kuchenny jest koniecznie potrzebny do przygotowania posiłków dla rodziny. Może być on mniejszy od stołu w salonie oraz wykonany z różnego rodzaju materiałów. Powinien komponować się z meblami kuchennymi. Zatem jeśli decydujemy się na drewniane meble, stół kuchenny również powinien zgrywać się z rodzajem drewna oraz z jego kolorem. Bardzo funkcjonalne są również stoły kuchenne z blatem takim samym jaki umieszczony jest na dolnych szafkach kuchennych. Do kuchni zalecany jest zakup prostokątnego stołu na czterech nogach, który będzie stabilnie utrzymywał się na podłożu. Kupując stół kuchenny koniecznie powinniśmy zaopatrzyć się również w krzesła oraz taborety, które kolorystycznie powinny odpowiadać stołowi. Do kuchni nie poleca się dobierać krzeseł z obiciami materiałowymi, ponieważ mogą się łatwo pobrudzić. Najlepiej zatem wybrać krzesła kuchenne całe z drewna lub ze skórzanymi obiciami. Jeśli planujesz w swojej kuchni umieścić liczne dodatki metalowe, na przykład kuchenkę ze stali nierdzewnej, okap w kolorze srebrnym lub posrebrzane klamki możesz wybrać krzesła oraz stół z metalowymi nogami.

Jeśli pozwalają ci na to warunki mieszkaniowe, koniecznie powinieneś dokonać zakupu eleganckiego stołu do salonu lub jadalni. Stół taki powinien doskonale komponować się z wystrojem salonu. Dlatego zaleca się, aby wybierać stół w zestawie z krzesłami. Elegancki stół salonowy powinien być drewniany lub z tworzywa imitującego drewno. Bardzo modne są również stoły z blatem łączącym drewno z elementami wykonanymi z mlecznego szkła. Krzesła do stołu mogą być okute eleganckim materiałem lub skórą idealnie pasującą do koloru ścian lub całkowicie z nimi kontrastującą.